Hüseyin Nuri Çomu

Sunar Topluluğu Şeref Başkanı

1965 doğumlu, Sunar Topluluğu Şeref Başkanı Hüseyin  Nuri Çomu, yüksek tahsilini Boğaziçi Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır. Eğitimini tamamladıktan sonra Adana’ya dönen Çomu, bölgede dedelerinin başlattığı ve babasının liderlik ettiği sanayi, ticaret ve çiftçilik alanındaki çalışmaları 30 yılı aşkın süredir başarıyla devam ettirmektedir.
Yoğun iş temposuna rağmen Türkiye’nin önde gelen derneklerinde de yöneticilik görevlerini üstlenmiştir.

Bu dernekler;  MÜSİAD– BYSD – YABİTED – AKİB – OAİB –ENVER – NÜD  dür.

2013-2016 yıllarında ADASO Meclis Başkanlığı görevini yürütmüştür.

2015 yılında Güney ve Güney Doğu Yağ Sanayicileri Derneği GÜNYAĞDER tarafından Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir.

Çomu ayrıca, 2017 yılında İlim Yayma Cemiyeti Adana Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir.

İleri düzeyde ingilizce bilgisine sahip olup, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Mustafa Nuri Çomu

Sunar Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı

Sunar Topluluğu’nun üçüncü kuşak temsilcilerinden Mustafa Nuri Çomu, 1995, İstanbul doğumludur. Lisans tahsilini Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamlayan Çomu, Harvard Üniversitesindeki eğitimi esnasında, CBOT (Chicago Board of Trade) gibi uluslararası kuruluşlardaki eğitimleri ile sektöre dair deneyim kazanmıştır.

Uluslararası danışmanlık şirketlerinde marka yönetimi, bilgi sistemleri, tedarik zinciri, kurumsal yönetim ve yönetişim projelerinde danışmanlık görevlerinden sonra 2019 yılında Sunar Topluluğu’nda Strateji ve İş Geliştirme Direktörü olarak göreve başlamış ve aynı zamanda Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Sunar Topluluğu’na 2020 yılında Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanmıştır.

Nuri Çomu Vakfı Mütevelli Heyeti’nde yer almasının yanı sıra, Genç MÜSİAD, BUMED, GÜNYAĞDER, PAGDER, PAGEV ve İlim Yayma Cemiyeti üyesi olan Mustafa Nuri Çomu; piyano, tenis, snowboard ve kış sporları gibi hobi ve aktiviteler ile sosyal hayatta da aktif bir biçimde yer almaktadır. 

Mustafa Nuri Çomu, ileri düzeyde İngilizce bilgisine sahip olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Hakan Yüzer

Sunar Mısır Genel Müdürü

1971 Adana doğumludur. Akademik eğitimini İnönü Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır.

25 yıllık profesyonel iş hayatında kalite, Ar-Ge, üretim ve satış birimlerinde görev almış, yüksek katma değerli projeler geliştirmiştir. Sunar NP ve Sunar Mısır şirketlerinde; Strateji ve İş Geliştirme, Yatırım, Marka, İnovasyon ve Ar-Ge komitelerinde komite başkanlığı görevini sürdürmektedir. Ayrıca Sunar Mısır şirketinde satış, pazarlama ve ihracat bölümlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini de eş zamanlı olarak sürdürmektedir.

Hakan Yüzer, sektörün en önemli sivil toplum kuruluşları olan; Kimya Mühendisleri Odası, Nişasta Sanayicileri Derneği (NİSAD) ve İş Dünyası Plastik Girişimi (İPG) üyesidir.

İyi derecede İngilizce bilgisine sahiptir, evli ve bir çocuk babasıdır.