Yüksek teknolojili yeni üretim tesisi yatırımımızla, Türkiye için bir ilke imza atıyor , poliol portföyümüzü yeni ürünümüz Sunsorb® Sorbitol Powder ile genişletiyoruz.

Kuşkusuz, günümüz tüketicileri daha az şekerle daha fazla tatlılık istemektedir. Sunar Mısır olarak rağbet gören çok yönlü ve geniş tatlandırıcı portföyümüzü (özel polioller, yüksek etkili tatlandırıcılar, oligosakkaritler, alternatif tatlandırıcılar ve daha fazlasını içeren) şeker ve kaloriyi azaltmak için fark yaratan çözümler oluşturmaktadır. En önemli hedeflerden biri GDO’lu olmayan poliollerle bu artan tüketici trendini karşılayan azaltılmış şeker ve şekersiz ürünleri desteklemektir. Bu çerçevede Sunar Mısır olarak, 2013 yılından bu yana Türkiye’nin lider sorbitol ve maltitol üreticisiyiz ve tüm dünyaya inovatifteknolojilerle desteklenen bileşen çözümleri sunuyoruz.

Sunsorb® toz sorbitol, geniş bir uygulama alanında kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Sunsorb®, soğutma etkisi sayesinde, şekersiz sakıza güçlü ferahlık kazandırır, ayrıca hem şekerleme hem de ilaç uygulamalarında optimal doku ve tabletleme ile iyi sert tablet üretimine yardımcı olur. Sunsorb® Powder farmasötik sınıf efervesan, çiğnenebilir ve yutulabilir tabletlerde kullanım için mükemmel tabletleme özellikleri sunar, ayrıca pastiller ve peletlerde dolgu/bağlayıcı olarak kullanılır.

Uygulama Alanları

Gıda Uygulamaları
Sakız, şekerleme, sert şeker, unlu mamuller

Farma Uygulamaları
Çiğnenebilir tabletler, efervesan tabletler, yutulabilir tabletler, granüller, peletler

Yapı Kimyasalları
Poliüretan köpük, alüminyum aşındırma, izosorbid üretimi, kaplama/film oluşturma uygulamalarında plastikleştirici olarak kullanılır, inşaat sektöründe priz geciktirici olarak kullanılır, enzim stabilizatörü, alkid reçinesi üretimi