Sorbitol'ün Kişisel Bakım&Kozmetik Sektöründeki Uygulamaları

Sunsorb Sorbitol’ün Kişisel Bakım&Kozmetik Uygulamalarındaki görevi;

Sunsorb Sorbitol, kişisel bakım ürünlerinde nemlendirici özelliği taşır ve stabilite sağlar. Tahriş etmeyen ve nemlendirici özelliği ile cildi yumuşatır. Makyajın kalıcılığını artırır,cildin kurumasını engeller. Krem ve losyonlarda bağlayıcı ve yumuşatıcı görevi görür.

The role of Sunsorb Sorbitol produced by Sunar Mısır in Personal Care&Cosmetics applications;

Personal Care & Cosmetics: Sorbitol acts as a humectant, thickener, stabiliser and plasticiser in personal care products by drawing water from the environment to the surface of the skin.
Reduces the grasing after effect, increases the adherence of make-up, acts as a binder and an emollient and improves lubricity with its non-irritating characteristic.

Sorbitol'ün Gıda Uygulamalarındaki Görevi

Sunar Mısır’ın ürettiği Sunsorb Sorbitol’ün her gün tüketilen Gıda uygulamalarındaki görevi;

Sorbitol, nemlendirici özelliği sayesinde unlu mamullerin kurumasını önler. Tadı iyileştirerek raf ömrünü uzatır.

The role of Sunsorb Sorbitol produced by Sunar Mısır in food applications consumed everyday,

Bakery Products: Prevents bakery products, especially cakes from drying out by its humectant properties. It improves the taste and prevent rancidity thus extends shelf life.

Sorbitol'ün Sakızdaki Görevi

Sakız formülasyonlarında, nem tutucuların görevi, nemi sakızın içine hapsetmektir. Bu etki, sakızın kuru depolanma ortamlarında yumuşak ve elastik kalmasını sağlamaktadır.
Çiğnenebilirliği arttırır.
Sakızlar genellikle hava almayacak şekilde paketlenmediklerinden, rafta veya depolanma şartlarında paket içerisine giren hava, sakızın sert ve kırılgan olmasına neden olmakta; sorbitol ise bu proses nedeniyle kaybolacak nemin kazandırılmasında görev almaktadır.
Kristal sorbitol, şekersiz sakızda hacim arttırıcı görevinde yaygın olarak kullanılmaktadır.
Şekersiz sakızlarda kullanılan toz sorbitol yüzdesi genellikle ağırlıkça % 50-55 arasındadır.
Toz sorbitol granüllerinin büyüklüğü ve gözenekliliği, sakızdaki esneklik, çiğneme ve pürüzsüzlük açısından çok önemlidir.

Toz Sorbitol'ün Diyabetik Ürünlerdeki Görevi

Sunsorb®️ Toz Sorbitol, mısırdan elde edilen sorbitolün kristalize toz şeklidir. %100 mısırdan elde edildiği için tamamen doğal bir bileşendir. Düşük kalorisi, şeker içermeyen doğal tatlılığı, ağızda diş çürüten bakterilerin çoğalmasını engelleyici özelliği sayesinde özellikle şeker içermeyen sakız ve tatlı ürünlerinde tüketici dostu bir çözümdür. Şeker içermeyen uygulamalarda tatlandırıcı olarak kullanımı diyabet hastalarının tüketimi için uygundur.

Sodyum Glukonat'ın Kullanım Alanları

Türkiye’nin sektöründe inovasyon öncüsü ve ilk olmayı alışkanlık haline getiren Sunar Mısır; Türkiye’de ilk ve tek üreticisi olduğu “Toz Sodyum Glukonat” ile ürün portföyünü genişletmiştir.

Toz Sodyum Glukonat, suda yüksek çözünürlüğü, güçlü şelatlama etkisi, toksik olmayan yapısı, biyolojik olarak parçalanabilirliği ile birçok endüstriyel alanda gelişmiş ve çevre dostu çözümler sunar.

• Priz geciktirici ve plastikleştirici özelliği ile betonda işlenebilirliği ve mukavemeti artırır.
• Beton mikserleri ile uzak mesafe taşımalarında bile betonun işlenebilirliğini korur, su kaybetmesini önler.

Sunar Misir; who has made it a habit to be the pioneer of innovation and the first in Turkey’s sector; expands its product portfolio with “Powder Sodium Gluconate”.

Powder Sodium Gluconate, offers advanced and environmentally friendly solutions in many industrial areas with its high solubility in water, strong chelating effect, non-toxic structure and biodegradability.

• It increases the workability and strength of concrete with its setting retardant and plasticizer properties.
• It preserves the workability of concrete even during long distance transports with concrete mixers and prevents water loss.

Upload Image...