Hüseyin Nuri Çomu

Yönetim Kurulu Başkanı

1965 doğumlu, Sunar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin  Nuri Çomu, yüksek tahsilini Boğaziçi Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır. Eğitimini tamamladıktan sonra Adana’ya dönen Çomu, bölgede dedelerinin başlattığı ve babasının liderlik ettiği sanayi, ticaret ve çiftçilik alanındaki çalışmaları 30 yılı aşkın süredir başarıyla devam ettirmektedir.

Detay

Yoğun iş temposuna rağmen Türkiye’nin önde gelen derneklerinde de yöneticilik görevlerini üstlenmiştir.

Bu dernekler;  MÜSİAD– BYSD – YABİTED – AKİB – OAİB –ENVER – NÜD  dür.

2013-2016 yıllarında ADASO Meclis Başkanlığı görevini yürütmüştür.

2015 yılında Güney ve Güney Doğu Yağ Sanayicileri Derneği GÜNYAĞDER tarafından Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir.

Çomu ayrıca, 2017 yılında İlim Yayma Cemiyeti Adana Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir.

İleri düzeyde ingilizce bilgisine sahip olup, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Gizle

Hasan A. Özkan

Sunar Şirketler Grubu CEO’su

1988 Adana doğumlu, Sunar Grup CEO’su Hasan Abdullah Özkan lisans tahsilini Maryland Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır.

Global şirketlerde çeşitli pozisyonlarda görev alan Özkan, Sunar Şirketler Grubu’na (Elita Gıda, Sunar Mısır, Sunar Pazarlama, Sunar Özlem) 2017 yılında CEO olarak atanmıştır.

Yoğun iş temposuna rağmen MÜSİAD (Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği), FOSFA (Federation of Oils, Seeds and, Fats Associations), BYSD (Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği), Adana Sanayi Odası Gıda  Sanayicileri Komitesi, İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği, TOBB İl Genç Girişimci Kurulu, İlim Yayma Cemiyeti, Hayırlı İşler Yaptırma ve Yaşatma Derneği,  Adana Polis Hizmetleri Geliştirme ve Destekleme Derneği üyesi ve şirket temsilcisidir. Ayrıca GÜNYAĞDER (Güney ve Güneydoğu Anadolu Yağ Sanayicileri Derneği) Başkan Yardımcısı ve NİSAD (Nişasta Sanayicileri Derneği) Yönetim Kurulu üyesi olan Özkan, GİFT (Gıda, İçecek ve Tarım Politikaları Araştırma Merkezi) Danışma Kurulu üyesidir.

İleri düzeyde İngilizce bilgisine sahiptir, evli ve 2 çocuk babasıdır.