Nuri Çomu

Sunar Şirketler Grubu Kurucu Başkanı

Güvenilir, çalışkan milli ve dini değerlerine bağlı bir manifaturacının oğlu olarak 1935 yılında Osmaniye’de dünyaya gelen Nuri Çomu, aslen Malatya Darendelidir.  İlk ve ortaokulu Osmaniye’de tamamladı. Adana Erkek Lisesi’ni bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi’nden yüksek ziraat mühendisi olarak mezun oldu. Okulu bitirdikten hemen sonra yoğun olarak ziraatla uğraşmaya başladı. Gerek bahçe gerekse tarla bitkilerinin tarımı ile iştigal etti. Daha sonra kayınpederi Mehmet Nuri Sabuncu’nun yanında Akdeniz İplik Fabrikası’nda yönetici olarak çalıştı.

Nuri Çomu, babasından ve kayınbabasından aldığı rol model ile Sunar Şirketler grubunun temellerini atmak için girişime başladı. İlk olarak 1974’te Sunar Çırçır ve Çeltik fabrikasını kurdu. Daha sonra un, yem, nişasta ve yağ sanayinde yatırımlar yaparak bölgemizde özellikle tarıma dayalı sanayinin gelişmesi için yarım asrı aşkın süredir çiftçi, yatırımcı, sanayici ve yönetici olarak hizmet etti. Evli ve 4 çocuk sahibidir.

Hayırsever bir insan olan Nuri Çomu, başta Adana ve Osmaniye’de yaptırdığı veya yapımına önemli katkılar sağladığı; camiler, okullar, köprüler, hastaneler ve verdiği öğrenci bursları nedeniyle TBMM Üstün Hizmet Ödülü’ne layık görülmüştür ve bu ödülünü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın takdimi ile almıştır.

Hüseyin Nuri Çomu

Sunar Şirketler Grubu Şeref Başkanı

1965 doğumlu, Sunar Şirketler Grubu Şeref Başkanı Hüseyin  Nuri Çomu, yüksek tahsilini Boğaziçi Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır. Eğitimini tamamladıktan sonra Adana’ya dönen Çomu, bölgede dedelerinin başlattığı ve babasının liderlik ettiği sanayi, ticaret ve çiftçilik alanındaki çalışmaları 30 yılı aşkın süredir başarıyla devam ettirmektedir.
Yoğun iş temposuna rağmen Türkiye’nin önde gelen derneklerinde de yöneticilik görevlerini üstlenmiştir.

Bu dernekler;  MÜSİAD– BYSD – YABİTED – AKİB – OAİB –ENVER – NÜD  dür.

2013-2016 yıllarında ADASO Meclis Başkanlığı görevini yürütmüştür.

2015 yılında Güney ve Güney Doğu Yağ Sanayicileri Derneği GÜNYAĞDER tarafından Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir.

Çomu ayrıca, 2017 yılında İlim Yayma Cemiyeti Adana Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir.

İleri düzeyde ingilizce bilgisine sahip olup, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

Mustafa Nuri Çomu

Sunar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı

Sunar Şirketler Grubu’nun üçüncü kuşak temsilcilerinden Mustafa Nuri Çomu, 1995, İstanbul doğumludur.  Lisans tahsilini Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamlayan Çomu, Harvard Üniversitesindeki eğitimi esnasında, CBOT (Chicago Board of Trade) gibi uluslararası kuruluşlardaki eğitimleri ile sektöre dair deneyim kazanmıştır.

Uluslararası danışmanlık şirketlerinde marka yönetimi, bilgi sistemleri, tedarik zinciri, kurumsal yönetim ve yönetişim projelerinde danışmanlık görevlerinden sonra 2019 yılında Sunar Şirketler Grubu’nda Strateji ve İş Geliştirme Direktörü olarak göreve başlamış ve aynı zamanda Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Şirketler Grubuna 2020 yılında Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanmıştır.

Nuri Çomu Vakfı Mütevelli Heyeti’nde yer almasının yanı sıra, Genç MÜSİAD, BUMED, GÜNYAĞDER ve İlim Yayma Cemiyeti üyesi olan Mustafa Nuri Çomu; piyano, tenis, snowboard gibi hobi ve aktiviteler ile sosyal hayatta da aktif bir biçimde yer almaktadır.  

Mustafa Nuri Çomu, ileri düzeyde İngilizce bilgisine sahiptir.

Hasan A. Özkan

Sunar Şirketler Grubu CEO’su

1988 Adana doğumlu, Sunar Grup CEO’su Hasan Abdullah Özkan lisans tahsilini Maryland Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır.

Global şirketlerde çeşitli pozisyonlarda görev alan Özkan, Sunar Şirketler Grubu’na (Elita Gıda, Sunar Mısır, Sunar Pazarlama, Sunar Özlem) 2017 yılında CEO olarak atanmıştır.

Yoğun iş temposuna rağmen MÜSİAD (Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği), FOSFA (Federation of Oils, Seeds and, Fats Associations), BYSD (Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği), Adana Sanayi Odası Gıda  Sanayicileri Komitesi, İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği, TOBB İl Genç Girişimci Kurulu, İlim Yayma Cemiyeti, Hayırlı İşler Yaptırma ve Yaşatma Derneği,  Adana Polis Hizmetleri Geliştirme ve Destekleme Derneği üyesi ve şirket temsilcisidir. Ayrıca GÜNYAĞDER (Güney ve Güneydoğu Anadolu Yağ Sanayicileri Derneği) Başkan Yardımcısı ve NİSAD (Nişasta Sanayicileri Derneği) Yönetim Kurulu üyesi olan Özkan, GİFT (Gıda, İçecek ve Tarım Politikaları Araştırma Merkezi) Danışma Kurulu üyesidir.

İleri düzeyde İngilizce bilgisine sahiptir, evli ve 2 çocuk babasıdır.