Sunar Mısır

1985 yılında üretime başlayan Türkiye'nin en kıdemli nişasta fabrikası Sunar Mısır, nişasta ve glikoz üretimi ile başladığı ürün gamında bugün; gıda, tekstil, kağıt, oluklu mukavva, kimya sanayiye yönelik ve diğer endüstriyel uygulamalarda kullanılan geniş bir yelpazede, yüksek kaliteli nişasta ve nişasta bazlı ürünler üretimi ve satışı gerçekleştirmektedir. 

Türkiye'de ilkleri başaran ve büyük Ar-Ge yatırımları ve inovasyon çalışmaları sonucu sektöre getirdiği yeniliklerle ön plana çıkan Sunar Mısır; glikoz ve izoglikoz şurupları, doğal nişastalar, modifiye nişastalar, dekstrinler, mısır kepeği, mısır özü, mısır glüteni gibi ürünlerin yanı sıra Sorbitol ve Maltitol ürünlerinin üretimi ve satışını gerçekleştirmektedir. Sunar Mısır Türkiye'nin ilk ve tek Sorbitol ve Maltitol üreticisi olup bu ürünlerin üretimi ve ihracatı sadece Sunar Mısır tarafından gerçekleştirilmektedir.

Ürettiği ürünlerle Türkiye’nin ve dünyanın farklı noktalarındaki müşterilerine Ar-Ge desteğiyle özel çözümler sunan Sunar Mısır, teknik kadrosu ile formülasyon geliştirilmesi ve optimizasyonunda de destek vermektedir.

 
 

Tatlılar

Glikoz şurupları, şerbetin kristallenmesini engelleyerek ürünün daha parlak bir görünüme kavuşmasını sağlar. Bunun yanı sıra, limontuzu kullanımına gerek kalmadığından da boğazda yanma hissini ortadan kaldırır.

Ürünler
Reçel ve Marmelat

Glikoz şurupları; kristal oluşumunu önleyerek görünümün ve tatın iyileşmesini sağlar. Bunun yanı sıra, uygun bir vizkozite sağlanması ve ürünü mikrobiyel açıdan dayanıklı kılması açısından tercih edilmektedir.

Ürünler
Şekerleme

Glikoz şurupları; ürüne parlaklık vererek ambalaja veya ele yapışmasına engel olur. Ayrıca, ürünün kırılgan yapıda olmamasını sağlar.

Ürünler
İçecek

Fruktoz şurupları; istenilen tat ve kıvamı geliştirici etkileri ile Dünya genelinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca, alkolsüz içeceklerdeki asidik ortamdan etkilenmez ve berrak bir görünüş sağlayarak, bulanıklık oluşmasını önler.

Ürünler