1985 yılında üretime başlayan Türkiye'nin en kıdemli nişasta fabrikası Sunar Mısır, nişasta ve glikoz üretimi ile başladığı ürün gamında bugün; gıda, tekstil, kağıt, oluklu mukavva, kimya sanayiye yönelik ve diğer endüstriyel uygulamalarda kullanılan geniş bir yelpazede, yüksek kaliteli nişasta ve nişasta bazlı ürünler üretimi ve satışı gerçekleştirmektedir.


Türkiye’de ilkleri başaran ve büyük Ar-Ge yatırımları ve inovasyon çalışmaları sonucu sektöre getirdiği yeniliklerle ön plana çıkan Sunar Mısır; glikoz ve izoglikoz şurupları, doğal nişastalar, modifiye nişastalar, dekstrinler gibi ürünlerin yanı sıra Sorbitol ve Maltitol ürünlerinin üretimi ve satışını gerçekleştirmektedir. Sunar Mısır Türkiye’nin ilk ve tek Sorbitol ve Maltitol üreticisi olup bu ürünlerin üretimi ve ihracatı sadece Sunar Mısır tarafından gerçekleştirilmektedir. 


Ürettiği ürünlerle Türkiye’nin ve dünyanın farklı noktalarındaki müşterilerine Ar-Ge desteğiyle özel çözümler de sunan Sunar Mısır, ihracattaki lider konumunu yenilikçi ürünlerle pekiştirmeyi hedeflemektedir.


Sunar Mısır “ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi”, “ISO 22000 Gida Güvenliği Yönetim Sistemi”, “FSSC 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi”, “IP NON-GMO”, “SEDEX Sosyal Denetim Standartı” “Helal Gıda” ve “KOSHER” belgelerine sahiptir. Ayrıca “OHSAS 18001 Iş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi”, “ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi” gerekliliklerini yerine getiren Sunar Mısır “Toplam Kalite Yönetim” anlayışı içinde çalışmalarını sürdürmektedir.